Cumhuriyet Halk Partisi ilçe kongrelerinin ilk iti haftasını geride bıraktı. Seçimi 4-5, 11-12 ve 18-19 Ocak’ta yapılacak ilçelerdeki durum ise merak konusu.

İstanbul’da 21-22 ve 28-29 Aralık günleri yapılan kongrelerde toplamda 18 ilçe başkanı belirlendi. Geri kalan 21 ilçe başkanlığı seçimleri arasında sonucu en çok merak edilenlerden biri de Ümraniye ilçesinde yapılacak seçim.

Bilindiği üzere Ümraniye ilçe başkanı Cafer Aktürk CHP’nin Ümraniye Belediye Başkanı Adayı olmuş seçimde gösterdiği başarı sonrası İBB Şehir Hatlarında önemli bir pozisyona getirilmişti. Cafer Aktürk’ün aday olmak için istifa ettiği koltuğa İbrahim Can Kıran oturmuş, genç yaşına rağmen iki önemli seçimi başarıyla atlatmıştı.

5 Ocak 2019 Pazar günü yapılacak Ümraniye ilçe kongresinde aday olacak İbrahim Can Kıran’ın karşısına üç aday çıktı.

CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı için şimdiye kadar adaylığını açıklayan isimler İbrahim Can Kıran, Zeynel Kızılkaya, Rukiye Leyla Süren ve Metin Kar.

Kim Kimle Birleşecek?

başarılı bir dönem geçiren ve İl Başkanlığı, Genel Merkez ve İBB ile iyi ilişkiler içerisinde olan mevcut ilçe başkanı İbrahim Can Kıran en favori aday. Mezhepsel ayrımcılık yapanların sesinin çıktığı ortamlarda Zeynel Kızılkaya’nın ön plana çıktığı gözlemleniyor.

Rukiye Leyla Süren ve Metin Kar’ın pek şansının olmadığı genel kabul olsa da Zeynel Kızılkaya bu iki adayı kendine çekerek seçimi garantileme niyetinde olduğunu kapalı toplantılarda dile getirdi.

Ümraniye’de konuşulan bir diğer konu da Rukiye Leyla Süren’in İbrahim Can Kıran ile birleşerek seçime girmesi ve Canan Kaftancıoğlu’nun yönetiminde yer alması.

Son haftaya 4 adaylı girilen Ümraniye ilçe kongresi yeni gelişmelere gebe gibi duruyor. Hangi adayın tavşan olduğu, kongre öncesi çekileceği merak konusu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz