Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyük bir umut ve heyecanla 25 yıl sonra kazandığı İstanbul’da ilçe kongreleri devam ederken yandaş medyadan çoktan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu halkındaki karalama haberleri hız kesmiyor. Bilindiği üzere Kaftancıoğlu 25 yıl sonra gelen zaferin ardından geçmiş yıllardaki tweetlerinden dolayı yargılanmış, 9 yıl 8 ay hapis ile cezalandırılmıştı. 

Yandaş medya mecralarından Takvim ve Akşam’a parti içerisinden servis edilen haberlerde Kaftancıoğlu’nun kongreleri kaybettiği iddia ediliyor. Bu haberlerin amacının algı yaratmak olduğu ise açıkça biliniyor. 

Peki gerçek ne? 

Gerçek şu ki; Kamuoyunun, seçilen delegelerin yüzde doksanının ve parti örgütünün büyük desteğini arkasına alan Kaftancıoğlu’nun tekrar aday olması ve kongreye tek adaylı girmesi en olası senaryo. 

Malum medya organlarının bu algı operasyonunu neden yaptığı ve kimler tarafından organize edildiği ise merak konusu. Hedefte sadece 25 yıl sonra gelen seçim zaferinin mimarı Kaftancıoğlu mu var, yoksa bu saldırının bir kurultay planının bir parçasını olduğunu ise yakın zamanda açıklayacağız. 

3 YORUMLAR

  1. Yalama basi ne yapsin mamalari kesiliyor cunku adalete inanan kul hakkina inanan bir baskan secildi istanbuladini siyasete alet etmeyen bir elin verdigini diger elin gormeyecegine ina an bir baskan secildi istanbula sasirdilar cunku satacaklari pazarlayacaklari malzeme yapacaklari din tuccarlarinin onu kesildi panik sinyalleri bunlar.daha iyi gunleri adalet er yada gec yerini mutlaka bulur.cenabi allahin acelesi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz