Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)‘nin 14 Aralık 2019’da başlayan 37. Olağan Kurultay takvimi kapsamında İlçe Başkanlıkları kongrelerinde son haftaya girildi. 19 Ocak 2020 tarihinde yapılacak kongrelerle ilçe kongreleri bitmiş olacak.

19 Ocak 2020 Pazar günü seçim yapılacak biri de Arnavutköy. CHP Arnavutköy ilçe başkanlığı ise 3 adaylı bir seçime hazırlanıyor. 19 Ocak Saat 11:00’da başlayacak ve “AVLU34 ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ”nde yapılacak ilçe kongresinde 2019 yerel seçimlerinde Arnavutköy gibi bir ilçede tüm sandıkları dolduran mevcut ilçe başkanı Ruhi Tuncel, roman çalışması ve milletvekili adaylığı yapan Sinan Karaca ve Arnavutköy Cemevi’nin adayı olan Özlem Kutbay’ın yarışması bekleniyor.

38 Mahallesi olmasına rağmen yüzölçümü ve mahalle statüsündeki köyleri ile düşünüldüğünde zor ve çetin bir yarışın geçeceği görülüyor. 

İZMİR’DEN ARNAVUTKÖY’E UZANAN DESTEK
Arnavutköy ilçe başkan adaylarından olan ve Roman kimliği ile ön plana çıkan Sinan Karaca’nın CHP’nin tek Roman Milletvekili olan Özcan Purcu’nun desteğini alarak özellikler Roman üyeler üzerinde önemli bir çalışma yürüttüğü öğrenildi.

BİNALİ YILDIRIM İLE FOTOĞRAF…
Arnavutköy ilçe kongresinde yarışacak adaylardan biri olan Özlem Kutbay’ın adaylaşma sürecinde en büyük payı olan ve kongre hazırlıklarında ciddi destek sağlayan kişinin Arnavutköy Cemevi başkanı Yüksel Yılmaz’ın olduğu biliniyor.

Yüksel Yılmaz’ın CHP’nin adayı olan Ekrem İmamoğlu ve AKP’nin adayı olan Binali Yıldırım’ın yarıştığı 2019 yerel seçimlerinde Binali Yıldırım ile çekilmiş samimi pozları bulunuyor. AKP adayı Binali Yıldırım ile CHP’li birinin fotoğraf çektirmesi, fotoğraf çektiren birinin CHP’de ilçe başkan adayı çıkarıyor olmasını siz değerli okurlarımızın taktirine sunuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz